Your Techmate

Tworzenie bloków Gutenberg z użyciem ChatGPT.

Zobacz kurs

Podstawy AWS.

Automatyzacja procesów z Make.com

  • Jak stworzyć jedną wtyczkę dla wielu bloków Gutenberga?

    Jak stworzyć jedną wtyczkę dla wielu bloków Gutenberga?

  • Nowości w WordPress 6.6.2: Bug Fixes i zmiany w edytorze Gutenberga.
  • Cwicly: Krótka historia innowacji i przemian
  • Konfiguracja środowiska do tworzenia bloków Gutenberga: Przewodnik krok po kroku
  • Gutenberg vs. Site Editor vs. FSE – co jest czym w WordPressie?
  • Jak bez kodowania dodać Google Font do Gutenberga?

Wykorzystaj potencjał GPTs: Krótki przewodnik po OpenAI Marketplace

Awatar Mike Tomala

W listopadzie 2023 roku OpenAI, twórca rewolucyjnego narzędzia ChatGPT zapowiedział kolejną nowość. Już niedługo użytkownicy otrzymają dostęp do OpenAI Marketplace. Ma to być miejsce, w którym każdy będzie mógł podzielić się ze światem swoją wersją chata.

Po co mi własny GPTs?

Już teraz każdy może stworzyć własny GPTs. GPTs, bo tak właśnie OpenAI nazwał autorskie wersje chata, będą mogły lepiej wykonywać zadania, do których zostały przygotowane. Każdemu, kto korzysta z ChataGPT zdarza się eksperymentować z różnymi promptami. Gdy uda nam się wygenerować coś pożądanego, to często zapisujemy sobie dane zapytanie, aby kolejnym razem nie trzeba było tworzyć zapytania od nowa. Własne GPTs są kolejnym krokiem, aby uprościć promptowanie i wyeliminować ręczne kopiowanie zapytań do chata.

Własne GPTs to także duże możliwości dla twórców oraz biznesu. GPTs może zostać zasilony dodatkowymi plikami z wiedzą na dany temat, dzięki czemu będzie generował jeszcze lepsze odpowiedzi.

Jak mogę utworzyć własny GPTs?

Obecnie, możliwość korzystania z własnych GPTs jest ograniczona tylko do użytkowników posiadających subskrypcję Plus.

Co istotne, stworzenie własnego GPTs w ogóle nie wymaga znajomości jakiegokolwiek języka programowania. Cały proces przygotowania rozpoczyna się w edytorze pod adresem: https://chat.openai.com/gpts/editor.

Jak mogę skorzystać z innego GPTs?

Własne GPTs utworzone przez innych użytkowników można zobaczyć pod adresem: https://chat.openai.com/gpts/discovery ale należy być zalogowanym użytkownikiem. W obecnym momencie przeglądanie innych GPTs jest dosyć ograniczone i wręcz uciążliwe. Myślę, że w najbliższym czasie OpenAI Marketplace zostanie rozbudowany o więcej możliwości przeglądania GPTs. Gdy jednak znajdziemy interesujący nas GPTs, wystarczy jak w niego wejdziemy i zaczniemy korzystać identycznie jak z ChatGPT.

Co ciekawe, gdy jakiś GPTs nam się spodoba, możemy go zapisać w sidebar, aby był łatwo dostępny w przyszłości. Być może dzięki temu kopiowanie i zapisywanie użytecznych promptów w notatniku się skończy.

Przykładowe GPTs

Mimo, iż jest to zupełnie nowa funkcjonalność, można znaleźć już kilka ciekawych sposób jej wykorzystania. Wiele z nich zostało zebrane w repozytorium na githubie: https://github.com/devisasari/awesome-chatgpt-store

Wśród nich znajdziem na przykład:

Polecam przejrzeć całą listę znajdującą się na githubie, a na pewno znajdziecie coś pomocnego dla siebie.